Renovace starých svítidel

Zabýváme se rekonstrukcí starých lustrů, jiných zdrojů světla a výměnou starého a mnohdy již nevyhovujícho el. vedení. Vraťte svému starému lustru nebo lampě původní eleganci a krásný vzhled.

Poškozené a zašlé věci nám můžete svěřit.

Nabízíme k prodeji i ORIGINÁLNÍ LUSTRY.

 

Specializujeme se zejména na:

 Opravy starožitných lustrů z barevných kovů
 Čištění a leštění nerezu
 Renovaci a čištění kování
 Odstranění zašlé špíny a usazenin z povrchu kovů
 Anti-korozní úprava kovů
 Kompletní výměna el. kabelů


Jak si poradit se starožitnostmi?


Charisma starých domů fascinuje mnohé z nás. Proto navštěvujeme různé obchůdky se starožitnostmi, nebo se snažíme obnovit originální poklady, které jsme našli na půdě. Renovace domu a jeho zařizování ve stylu minulých dob se stalo určitou vášní i životním stylem. Jenže jak vykouzlit ze starých a rezavých předmětů funkční skvost do interiéru? Jak např. obnovit starožitný lustr nebo jiné kovové předměty? Ne každý způsob čištění je vhodný a někdy může nezkušený horlivec nadělat více škody než užitku. Proto doporučujeme dopřát starožitným předmětům odbornou péči. A co všechno můžeme efektivně renovovat?


Starší dům má v sobě nádech minulosti, určitou jedinečnost a kouzlo, které novostavba hned tak nezíská. Mnoho novostaveb navíc vzniká v oblastech, kde není dětské hřiště, obchod, hospůdka a další významná místa. Právě proto se čím dál více lidí stěhuje do starších domů, které zároveň nabízí atraktivní životní styl. Pokud patříte mezi ty, kteří milují starožitnosti, historické předměty a vůbec všechno co má v sobě nebo na sobě nějakou tu patinu minulých časů, budete se zde cítit jako doma. Aby interiér působil stylově, měli bychom jej vybavit dobovými doplňky. Použít můžeme jednak zakoupené předměty z nejrůznějších obchodů a vetešnictví, nebo vlastní zásoby z podkroví nebo po babičce.


Na první pohled nemusí mít všechny předměty vzhled senzačního doplňku. Jediné co vidíme, je práce, čištění a nutnost opravy. Pokud se do něčeho takového pustíme sami, měli bychom si být jistí dvěma věcmi: jaký materiál výrobek tvoří a jak se tento materiál čistí. Pokud si nejsme těmito zásadními otázkami jisti, pak bychom měli tuto práci přenechat zkušeným restaurátorům. Zajisté nás dokáží překvapit tím, co vykouzlí ze zašlých předmětů. Výsledek – tedy nádherně opravený a vyčištěný předmět bude působit originálním dojmem. Nutno dodat, že umění prastarých řemesel nerezaví a i v dnešní době můžeme okouzleni obdivovat jak skvostné a zároveň praktické a funkční předměty dokázali naši předkové vyrobit.

Atraktivním trendem se stávají kovové doplňky – např. z mosazi. Efektivně působí lustry, kovová zábradlí, doplňky u krbů, ploty, mřížování a věšáky. Pro výrobu nebo kompletaci takových prvků je třeba výborně ovládat řemeslo. V opačném případě by nezkušený restaurátor mohl způsobit škodu a vzácné předměty nevratně poškodit.


Pokud chceme zachovat původní prvky domu nebo bytu, měli bychom kromě dekoračních doplňků myslet i na základní mobiliář. Do této kategorie můžeme zahrnout i svítidla – tedy krásné starožitné lustry. Tvar lustru by měl korespondovat s interiérem a dotvářet celkovou atmosféru a výraz místnosti. Velké lustry se doporučují umístit do prostorných hal a obýváků – konkrétně doprostřed místnosti. Větší centrální svítidlo však můžeme umístit pouze v místnosti, která disponuje dostatečně vysokými stropy. V opačném případě riskujeme zranění a zároveň rozbití lustru. Nejpoužívanějším materiálem u starožitných lustrů je kov v kombinaci se sklem.


Kompozice jednotlivých prvků ramen i krku lustru působí jedinečným dojmem, což z lustru činí nejen praktické svítidlo, ale také mu připisuje funkci dekorativního předmětu. Někteří z nás se nechali inspirovat dávnými dobami a pořídili si lustr, do nějž lze umístit několik svíček. Atmosféra takto osvícené místnosti působí romanticky a jedinečně. Pokud nemáme chuť riskovat se svíčkami a ohněm, můžeme je nahradit elektrickými svítidly ve tvaru svíček. Navíc vybereme žárovky pro možnost ztlumení světla a máme vykouzlenou příjemnou a intimní atmosféru.

Svěřte cenné starožitnosti profesionálům.